Mléčná voda v bazénu? Jak se jí zbavit.

Aby byla ve vašem bazénu voda průzračná a křišťálově čistá, je třeba o ni pečovat. Zakalené a bělavě mléčné vody se můžete lehce zbavit. Podívejte se, co ji způsobuje a jak postupovat.

Co způsobuje mléčnou vodu v bazénu?

Zakalenou, mléčnou vodu způsobuje jeden ze čtyř následujících důvodů:

  • špatná hodnota pH
  • nedostatečná funkce pískové filtrace díky krátkému filtračnímu času, nedostatku písku nebo jeho zanesení
  • příliš mnoho vločkovače neboli flokulantu
  • absence vločkovače neboli flokulantu

Jak se zbavit mléčné vody v bazénu?

Díky dodržování následujících jednoduchých zásad bude vaše voda v bazénu čistá jako ve studánce. Pak si můžete užívat vodu v bazénu bezstarostně po celé léto každý den.

Špatná hodnota pH

Nejprve v bazénu změřte hodnotu pH. Vodíkový exponent určuje, zda je bazénová voda kyselá nebo zásaditá. Ideální hodnota pH by se měla pohybovat od 6,8 – 7,6. Držte se středních hodnot pH 7 až 7,2. Pokud naměříte pH vyšší než 7,6, voda ve vašem bazénu je zásaditá a použijte přípravek pH mínus. Jestliže naměříte méně než 6,8, přidejte do bazénové vody přípravek pH plus.

Nedostatečná funkce pískové filtrace

Pískovou filtraci je třeba pravidelně kontrolovat v měsíčním intervalu. Zjistěte, zda vám písek nezačíná docházet, nebo zda není zanesený. Jakmile se písek zanese, má horší propustnost a tlak v systému stoupne. Vyšší tlak se vám následně zobrazí na manometru na filtračním zařízení. Písek je nutné vždy vyměnit nejpozději za 5 až 6 let. Filtraci spouštějte na dostatečně dlouhou dobu.

Nadbytek vločkovače

Pokud se vám v bazénové vodě objevil mléčný zákal až po použití vločkovače, přidali jste ho moc. Musíte vyčkat, až bude mít možnost flokulant opět navázat mikročástice a voda v bazénu postupně zase zprůhlední. Můžete také část mléčné vody odpustit a nahradit ji čerstvou vodou.

Absence vločkovače

Pokud bazénovou vodu pravidelně čistíte Savem, nebo jiným chlórovým přípravkem, a přesto je voda v bazénu zakalená, postupujte následovně. Chlór ve vodě zabíjí vše, co v ní žije. Písková filtrace vyfiltruje jen částice, které jsou větší než 15 mikronů. Mini částice ve vodě zůstávají, i když projdou pískovou filtrací a pak kalí vodu. Použijte vločkovač, který malé částice sloučí do větších. Ty pak filtrace zachytí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.