Díky myčce uspoříme spoustu nákladů na energie, za vodu i svého času. Jednou za čas ji musíme vyčistit, umýt a vydesinfikovat, jinak se z ní začne šířit nepříjemný zápach a nádobí bude špatně umyté. Podívejme se, jak na to.
Pravidelně čistěte filtr
Filtr se rychle zanáší zbytky jídla a tuku. Znečištěná voda neodteče, zůstává na dně spotřebiče a začne se kazit. Z myčky se při každém otevření pak line nepříjemný odér. Jednou za týden filtr vyndejte a důkladně propláchněte pod tekoucí horkou vodou. Vezměte si na pomoc jemný kartáček.
Vnitřek spotřebiče
Jednou za měsíc vyndejte koše i poličky, umyjte houbičkou s běžným mycím prostředkem a osprchujte čistou vodou. Vyčistěte ostřikovací ramena a jejich zanesené otvory, často ucpané zbytky jídel. Důkladně je propláchněte pod horkou tekoucí vodou a namontujte zpět. Houbičkou také vytřete také všechny stěny a rohy v myčce. Kolem těsnící gumy okolo dvířek se usazuje nejvíc nečistot a tvoří plíseň.
Odstraňte vodní kámen
Vápenaté usazeniny z vody zanášejí filtr, ostřikovací ramena, trysky a potrubí. Nejlépe každý měsíc použijte speciální čistič myčky. Zakoupíte ho v každé drogerii. Silný čisticí prostředek spotřebič zbaví nečistot, mastnoty i vodního kamene. Odstraňte víčko, vložte ho do prázdné myčky a zvolte vysokou teplotu s dlouhým mycím cyklem.
Zbavte se bakterií
Vydezinfikovat myčku můžete i bez chemie. Využít můžete půl litru octa. Částí naplňte nádržku na mycí prostředek, zbytek nalijte do spodní části a myčku pusťte naprázdno. Nastavte nejvyšší teplotu a dlouhou dobu mytí.
Zbavte se zápachu
Pokud chcete myčku zbavit zápachu, použijte jedlou sodu. Stačí vám na to dva sáčky. Jejich obsah přesypte do misky a položte ji do spodního koše. Část můžete nasypat i do otvoru na mycí prostředek. Stejně na zápach zabere i kyselina citronová. Nastavte myčku na nejvyšší teplotu a delší dobu mytí.